Jak działa test Play.Care?2018-10-10T10:54:16+02:00

Jak działa test Play.Care?

Zgodnie z coraz większą liczbą doniesień naukowych, u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) występują nieprawidłowości w rozwoju intencjonalnych ruchów, przejawiające się w szczególności problemami w zakresie planowania i kontroli zachowań. Co ciekawe, te deficyty mogą być obserwowane wcześniej, niż objawy typowo wiązane z autyzmem, takie jak zaburzenia w zakresie interakcji społecznych czy komunikacji.

Play.Care to urządzenie medyczne klasy I posiadające certyfikat CE w formie przyjaznej dzieciom aplikacji, która wykorzystuje wbudowane w tablety sensory rejestrujące ruchy wykonywane przez dziecko, takie jak ekran dotykowy, akcelerometr i żyroskop, a także obserwuje przebieg rozgrywki.

Zebrane wzorce ruchowe dziecka są analizowane za pomocą algorytmu sztucznej inteligencji, a następne porównywane z wzorcami ruchowymi dzieci z autyzmem. Na tej podstawie generowany jest raport oceniający ryzyko tego, że dziecko ma autyzm.

Cechy testu Play.Care:

Szybka i skuteczna ocena funkcjonowania dziecka

Krótki czas potrzebny na przeprowadzenie testu

Precyzyjny pomiar zachowania dziecka, oparty na bezpośrednich i obiektywnych miarach

Łatwość użycia w porównaniu z obecnie wykorzystywanymi miarami

Aby dowiedzieć się więcej na temat skuteczności Play.Care, przejdź do sekcji Badania.

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem testu Play.Care ze swoimi pacjentami, skorzystaj z formularza poniżej, aby umówić się na rozmowę w celu wdrożenia Play.Care w Twojej placówce.

Kontakt

W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z nami: